Pokazy modelarstwa lotniczego za nami

b_200_135_16777215_00_images_aktualnosci_2018_wysokie_loty_loty37.JPGV Pokazy Modeli Latających Wysokie Loty odbyły się 3 maja na Łysej Górze w Bielawie. Wzięło w nich udział 71 osób w wieku od juniora do seniora z: Dzierżoniowa, Mieroszowa, Szczawna Zdroju, Świdnicy, Bystrzycy Kłodzkiej, Wrocławia, Ząbkowic Śląskich, Nowej Rudy, Legnicy, Targoszyna, Świerzawy, Gromadki, Jawora, Nysy, Opola, Jeżowa Sudeckiego, Płoszczyny , Jeleniej Góry i oczywiście Bielawy.

W górę poszybowały nie tylko szybowce, były też latawce, balony, drony i różne rodzaje samolotów. Wymianie doświadczeń z dziedziny konstruktorstwa, pilotażu modeli i najnowszych trendów technicznych w tej dziedzinie sprzyjały niekonkursowy charakter pokazów, luźne rozmowy przy grillu i piękna pogoda. Wszystkie ekipy otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Współorganizatorem pokazów,zarówno od strony technicznej, jak i organizacyjnej jest nasz partner - Stowarzyszenie Spółdzielcza Animacja Kulturalna. Pokazy współfinansował również Powiat Dzierżoniowski w ramach wspierania zadań publicznych w zakresie kultury fizycznej i sportu.