Przed nami kolejny Monolog. Zapraszamy recytatorów na scenę

b_200_135_16777215_00_images_aktualnosci_2014_monolog.jpgMłodzi mieszkańcy powiatu, którzy chcą wziąć udział w XIII Konkursie Dziecięcych i Młodzieżowych Kreacji Aktorskich „Monolog 2018” muszą zacząć przygotowywać się, bo w tym roku konkurs odbędzie się dużo wcześniej, czyli 7 czerwca. To nie jedyna zmiana. Laureaci konkursu oraz inni uczestnicy wybrani przez jurorów zostaną zaproszeni do udziału w spektaklu teatralnym, który poprzedzą warsztaty teatralne.

W konkursie mogą wziąć udział osoby od 10 do 19 roku życia. Konkurs zostanie podzielony na trzy kategorie wiekowe: klasy IV-VI szkół podstawowych, klasa VII szkoły podstawowej oraz szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Każdy uczestnik będzie miał do zaprezentowania monolog nie przekraczający 5 minut (przekroczenie czasu jest równoznaczne z dyskwalifikacją). Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 29 maja.

Jurorzy będą oceniali: warsztat aktorski, budowanie sytuacji scenicznych teatru jednego aktora, dobór repertuaru, umiejętność posługiwania się rekwizytem i ogólne wrażenie artystyczne. Mile widziane będą niebanalne formy wyrazu artystycznego.

Dla laureatów konkursu przewidziane zostały statuetki i dyplomy, a dla zdobywców pierwszych trzech miejsc nagrody finansowe.

Organizatorami festiwalu są Spółdzielcze Centrum Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielawie i Stowarzyszenie Spółdzielcza Animacja Kulturalna w Bielawie, a współorganizatorem Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie. Konkurs jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie w ramach wspierania realizacji zadań publicznych w zakresie edukacji.

Regulamin konkursu

Zgłoszenie do konkursu

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych - dorosły uczestnik

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych dziecka

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych - opiekun artystyczny