Zebraliśmy 56.386 zł!

b_200_135_16777215_00_images_aktualnosci_2018_WOSP_wosp15.JPGW Bielawie w tym roku zebraliśmy 56.000 zł. Tak niesamowicie hojni okazali się bielawianie.

Wolontariusze od rana biegali po mieście i zbierali pieniądze do puszek. Natomiast sam 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w Teatrze Robotniczym, gdzie w tym roku organizatorzy postawili na lokalne występy. Dlatego na scenie prezentowała się młodzież i dzieci z miejscowych szkół i przedszkoli. Na finał wieczoru można było obejrzeć spektakl „W 80 minut dookoła świata” w wykonaniu ZPiT Poloneziaki ze Spółdzielczego Centrum Kultury. Sala była pełna.

Nim to jednak nastąpiło młodzież przyznała Order Wielkiego Serca, twórcy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Wygraj Sukces” Jarosławowi Piątkowskiemu.

Jak co roku nie zabrakło też licytacji. Nowością wśród licytowanych gadżetów był w tym roku występ Poloneziaków „Pod oknem”. Zwycięscy, którzy za tę przyjemność zapłacili 690 złotych będą mogli zaprosić zespół na dowolną imprezę, z dowolnej okazji. Zespół przez 15 minut zaśpiewa na urodzinach, imieninach, rocznicy lub z innego powodu. Oczywiście wszystkie proponowane w tym dniu licytacje wzbudzały zainteresowanie, co widać w osiągniętym wyniku zbiórki.